Toshkent shahrida taekvondo bo’yicha kattalar o’rtasidagi O’zbekiston chempionati bugun 7 noyabr kuni o’z yakuniga yetdi.

Uch kun davom etgan musobaqada O’zbekistonning eng kuchli taekvondochilari g’oliblik uchun kurash olib borishdi. Unda qizlar ham, o’g’il bolalar ham 8tadan vazn toifasida mamlakat chempionligi uchun dayanga chiqishdi, deya xabar bermoqda Turizm va sport vazirligi.

Quyida musobaqaning barcha vazn toifasida g’olib va sovrindor bo’lganlar bilan tanishing.

Ayollar:

-46 kg  

-Oltin – Zarnigor Husnudinova

-Kumush – Zuhraxon Tojimatova

-Bronza – Kamilla Shamsutdinova Bronza – Fotimaxon Tojimatova

-49 kg 

-Oltin – Dinora Muxtorova

-Kumush – Madinaxon Qurvonaliyeva

-Bronza – Mahmudjonova Gulnoza

-Bronza – Ruqiyabonu Mahmudova

-53kg

-Oltin – Charos Qayumova

-Kumush – Sitora Ergasheva Bronza – Asalxon Xo’janiyozova

-Bronza – Nozima Xolmuhammedova.

-57kg

-Oltin – Ozoda Sobirjonova

-Kumush – Dinoraxon Mamadibragimova

-Bronza – Laylo Polatova

-Bronza – Pokiza Po’latova

-62kg

-Oltin – Madina Mirabzalova

-Kumush – Nozima Rahimjonova

-Bronza – Ozoda Murtozayeva

-Bronza – Sarvinoz Xudoyorova

-67kg

-Oltin – Feruza Sadikova

-Kumush – Dinara Tog’ayeva

-Bronza – Fotima Xolmirzayeva

-Bronza – Munira Salayeva

-73 kg

-Oltin – Maftuna Ergasheva

-Kumush – Saodatbegim Aliyeva

-Bronza – Shirin Allanazarova

-Bronza – Maftuna Abdiyusupova

+73 kg

-Oltin – Iroda Mirtojiyeva

-Kumush – Svetlana Osipova

-Bronza – Soraxon Abdumalikova

-Bronza – Dildoraxon Hakimova.

Erkaklar:

-54kg 

-Oltin – Jahongir Xudoyberdiyev

-Kumush – Omonjon Otajonov

-Bronza – Shahzod Sayfiyev Bronza – Jasur Zokirov

-58kg

-Oltin – Doniyor Mahkamov

-Kumush – Otabek Turg’anbekov

-Bronza – Muhammadjon Bahromov

-Bronza – Nizomiddin Omonturdiyev

63 kg

-Oltin – Niyaz Pulatov

-Kumush – Suhrob Bobobekov Bronza – Behruz Isayev

-Bronza – Avazbk Orifov

68 kg

-Oltin – Diyor Tuxlibayev

-Kumush – Sardor Toirov

-Bronza – Sardor Obidjonov

-Bronza – Anvar Abulqosimov

74kg

-Oltin – Jasurbek Jaysunov

-Kumush – Najmiddin Qosimxojiyev

-Bronza – Diyorbek Haydarov

-Bronza – Shahboz Tusmatov

80kg

-Oltin – Shuhrat Salayev

-Kumush – Mavlonbek To’xtasinboyev Bronza – Azizbek Abduqodirov

-Bronza – Abduqodir Xo’jayorov

87kg

-Oltin – Nikita Rafalovich

-Kumush – Marat Mavlonov Bronza – Abdulaziz Mahmudov

-Bronza – Hasan Tashev

+87kg

-Oltin – Shohruh Rajabov

-Kumush – Javlonbek Sunnatulayev

-Bronza – Mirzonozim Sharapov Bronza – Muhammadali Turg’untoshev.